ЦЕНТР ПЛАСТИЧНОЇ ХІРУРГІЇ

ЦЕНТР ПЛАСТИЧЕСКОЙ
ХИРУРГИИ

Видалення бородавок

За даними статистики, кількість новоутворень шкіри, таких як бородавки, неухильно зростає і часто пацієнти звертаються за допомогою у вже запущених випадках. Тому будь-які видозміни шкірних покривів, які виступають над її поверхнею, не варто розглядати як легкий естетичний дискомфорт, вони вимагають уваги фахівця, а при необхідності – не лише якісного та своєчасного видалення, а й комбінованого лікування.

Видалення бородавок у Дніпрі

Що таке бородавки та чому вони з’являються?

Бородавка — це зазвичай доброякісне новоутворення шкіри, найчастіше вірусної етіології, у вигляді вузлика або сосочка. Виникають через віруси папіломатозу людини. Зараження збудником виникає при контакті з хворим чи через предмети, які він використовував. Основними факторами виникнення бородавок є зниження імунологічної активності, вегетоневроз, акроціаноз, психічна травма, підвищена пітливість шкіри.

Розрізняють такі види бородавок: звичайні, плоскі, гострі кондиломи, старечі. Найпоширенішими вважаються прості – щільні сухі, ороговілі піднесення з нерівномірною ворсинчастою поверхнею, величина від шпилькової головки до великої горошини. Іноді зливаються та утворюють великі бляшки. Основні місця появи на кистях рук та підошвах стоп.

Які методи використовують для видалення бородавок?

Протягом тривалого періоду часу для видалення бородавок використовували різні методики (класичне хірургічне висічення скальпелем, електрокоагуляція, хімічна деструкція за допомогою саліцилової кислоти в різних модифікаціях або препаратів рослинного походження (чистотіл), низькотемпературна (рідкий азот) і деструкція. У лікувальних та косметологічних установах найбільшого поширення набув електроніж. Однак усі ці методи не позбавлені низки недоліків, особливо це стосується термінів реабілітації та якості життя після проведених операцій.

Найбільш прогресивною технологією видалення новоутворень вважається радіохвильова хірургія. Застосування цієї методики забезпечує максимальну безпеку та ефективність при лікуванні невусів, бородавок, а також забезпечує відмінний косметичний ефект – рівна, чиста шкіра або мінімально можливий рубець.

Яке обладнання використовується для видалення бородавок на шкірі?

У нашому Центрі пластичної хірургії використовується радіохірургічний прилад “Surgitron™” фірми “Ellman International, Inc.” (США). Його основна відмінність від електроножа, що «панує» в пластичній хірургії вже протягом не одного десятиліття, полягає у відсутності «гарячого» елемента, що викликає опік навколишніх тканин.

Принцип роботи даного приладу полягає не у «випалюванні» тканин, а у випаровуванні дуже тонкого шару клітин, що безпосередньо стикаються з електродом. Завдяки цьому вдається досягти очікуваних результатів, зменшити пошкодження шкіри, що виникають при електрохірургії, та уникнути утворення грубих рубців. При цьому, як правило, вдається зберегти матеріал, що видаляється, і відправити його на гістологічні дослідження.

Методика радіохвильового висічення та коагуляції, що застосовується в нашому Центрі пластичної хірургії, дозволяє досягти максимального естетичного результату. Тяжкі супутні захворювання, ранній та похилий вік пацієнтів зазвичай не є протипоказаннями для радіохвильового видалення. Процедура видалення бородавок переноситься добре, а при правильному веденні рани (суворе дотримання рекомендацій лікаря) забезпечується швидке загоєння. Сургітрон дозволяє зручно та ефективно видалити бородавки на таких ділянках тіла, як кисті рук, підошва ніг та інших місцях.

Показання та протипоказання для видалення бородавок

З чого розпочати операцію з видалення бородавки?

Запишіться на консультацію до фахівця.

На першій консультації ви познайомитеся з лікарем і розповісте про свою проблему.

Ви отримаєте максимально детальну інформацію про можливі варіанти її вирішення за допомогою сучасних методик пластичної хірургії, якими володіють наші хірурги.

Після цього ви з лікарем приймаєте рішення та складаєте докладний план дій.

Пластичний хірург Павло Бадюл.

Етапи операції з видалення бородавок:

Підготовка

У процесі підготовки до операції (не більше ніж за 2 тижні) необхідно здати призначені лікарем аналізи та передопераційні дослідження:

 • Загальний аналіз крові з тромбоцитами та тривалістю кровотечі
 • Біохімічний аналіз крові (печінкові проби, сечовини, цукор крові)
 • Загальний аналіз сечі
 • Функціональні проби печінки
 • Протромбіновий індекс
 • Проба на ВІЛ та гепатити В,С
 • Реакція Вассермана
 • Група крові, резус фактор
 • Флюорографія
 • Електрокардіограма.

Ви приходите до клініки, підписуєте згоду на проведення процедури та сплачуєте операцію.

Лікар робить фото для порівняння результатів після операції.

Операція

 1. Проводиться під місцевим наркозом.
 2. Лікар видаляє бородавку за допомогою радіохірургічного приладу «Surgitron™».
 3. Накладається асептична пов’язка.
 4. Видалене утворення вирушає на гістологічне дослідження.

Реабілітація

 1. За кілька годин після операції ви можете повертатися додому.
 2. Наступного дня лікар оглядає вас і робить перев’язку.
 3. За місяць після операції контрольний огляд.

Наші переваги при видаленні бородавок:

кваліфікація та досвід

система 3D моделювання Crysalix

обстеження та операція в одній з клінік на вибір клієнта

комфортний стаціонар

лікар з Вами до та після операції

адекватні ціни

Ми приймаємо пацієнтів із різних регіонів України

До нашого Центру пластичної хірургії звертаються за допомогою люди з різних куточків України і для естетичної корекції зовнішності, і для відновлення здоров’я. Це пацієнти з великих міст — Київ, Харків, Львів, Одеса, Запоріжжя та невеликих міст, таких як Новомосковськ, Павлоград, Кременчук, Мелітополь та багато інших. Ми використовуємо новітні технології, такі як 3D моделювання результатів операції, та високоякісне обладнання. Пластичні операції в нашому центрі проводять хірурги, які мають величезний досвід і володіють найсучаснішими методиками пластичної та реконструктивної хірургії.

Всі послуги розділу видалення новоутворень:

Найпоширеніші питання при хірургічному видаленні бородавок

При правильному видаленні новоутворення знову не з’явиться, однак це не означає, що воно не з’явиться на новому місці.

Ми намагаємось завжди відправляти видалені новоутворення на гістологічне дослідження.

Папіломи – це новоутворення шкіри, викликані, як вважають, вірусом папіломи людини. Вважають, що вірус проникає у шкіру через мікроушкодження, що передається контактним шляхом. Бородавки спостерігаються у будь-якому віці, але частіше – у дітей та підлітків. У чверті випадків захворювання проходить самостійно протягом півроку, у 70% випадків – протягом двох років. Розрізняють звичайні, плоскі, підошовні бородавки та гострі кондиломи.

При видаленні дрібних утворень рубці зазвичай не утворюються, проте це залежить від глибини патологічного процесу і схильності організму до утворення рубців.

Видалення бородавок на шкірі

Бородавка – це новоутворення на шкірі людини, яка є доброякісною. Вилучення бородавок – це певні заходи для очищення шкіри як хірургічним шляхом, так і будь-якими іншими (залежно від розмірів новоутворення). Наполегливо не рекомендується позбавлятися такої проблеми в домашніх умовах, це може призвести до більш важких захворювань.

Причини видалення бородавок

Чому так важливо позбутися від таких новоутворень вчасно:

 • Дискомфорт – дефекти на тілі, особливо на видних місцях, завжди помітні оточуючим, що доставляє певний комплекс.
 • Мікротравми – бородавки чіпляються за одяг, що може призвести до їх незначного пошкодження, проте це несе за собою інфікування, іноді незначну кровотечу.
 • Накопичення вірусу – під шкірою бородавки можуть розростатися, руйнувати клітини шкіри, що призводить до поширення вірусу, тим самим підвищуючи ризик захворювань (у важких та запущених формах це може призвести навіть до онкологічних).

Проводити процедуру видалення бородавок на дому наполегливо не рекомендується!

Які існують способи позбутися бородавок у медичному центрі

У сучасній медицині є кілька способів провести видалення вірусних бородавок:

 • Радіохвильове – випарювання новоутворення за допомогою апарата (тонкі тканини стикаються з електродом).
 • Хірургічним шляхом – операція з видалення бородавки хірургом за допомогою скальпеля (застосовується в тому випадку, якщо бородавка більша ніж 3 см).
 • Рідкий азот – клітини бородавки заморожують за допомогою рідкого азоту при температурі -400 градусів, що призводить до їх відмирання, а відпадання новоутворення відбувається через 7-10 днів.
 • Електрокоагуляція – бородавки видаляють завдяки електричним імпульсам.

У Центрі пластичної хірургії позбавляють пацієнтів від таких новоутворень двома способами: хірургічне видалення бородавок та радіохвильове. При радіохвильовому методі використовують сучасний апарат “Surgitron™” фірми “Ellman International, Inc.” (США). Це дозволяє зберегти естетичний вигляд шкіри.

Показання для позбавлення шкіри від бородавок:

 • Профілактика можливих серйозніших захворювань шкіри (зокрема онкологія).
 • Дискомфорт та незручні моменти в людних місцях (частими процедурами є видалення бородавок на обличчі).
 • Незручності або відчуття болю при носінні одягу, взуття (тоді потрібно видалення підошовних бородавок).

Протипоказання при позбавленні шкіри від бородавок:

 • Деякі генетичні захворювання.
 • Вже наявні онкологічні захворювання.
 • Пошкоджена шкіра на місці майбутньої операції.

Переваги Центру пластичної хірургії

Центр пластичної хірургії відомий як у всій Україні, так і за її межами. Які ж позитивні сторони чекають на пацієнтів у цій клініці:

 • Приємна ціна на видалення бородавок.
 • Високий професіоналізм лікарів-хірургів, які супроводжують своїх пацієнтів від консультації до післяопераційного періоду.
 • Наявність сучасної системи 3D моделювання Crysalix, яка допомагає визначити складність новоутворення під час консультації.
 • Знаходиться на базі клініки Сімейної Медицини.
 • При потребі комфортний стаціонар.

Як записатися на консультацію з видалення бородавки у Центрі пластичної хірургії

Запис на консультацію можна здійснити за номерами телефонів, вказаних на особистому сайті центру. Якщо пацієнт з іншого міста (країни) або не має змоги зателефонувати, є можливість залишити заявку електронною поштою. Якщо заявку залишено пізно ввечері, з пацієнтом зв’яжуться з самого ранку.

Центр пластичної хірургії обслуговує людей не лише із міста Дніпро, а й зі Львова, Києва, Одеси, Харкова та інших міст України, а також їхніх районних центрів. Вартість для проведення таких операцій задовольнить всіх, хто потребує, чи то видалення бородавок на руках або в інтимних місцях тіла. Вона залежить від методу видалення та розмірів самого новоутворення.

Scroll to Top