ЦЕНТР ПЛАСТИЧНОЇ ХІРУРГІЇ

ЦЕНТР ПЛАСТИЧЕСКОЙ
ХИРУРГИИ

Видалення родимок

За даними статистики, кількість новоутворень шкіри, таких як родимки, неухильно зростає і часто пацієнти звертаються за допомогою у вже запущених випадках. Тому будь-які видозміни шкірних покривів, які виступають над її поверхнею, не варто розглядати як легкий естетичний дискомфорт, вони вимагають уваги фахівця, а при необхідності – не лише якісного та своєчасного видалення, а й комбінованого лікування.

Видалення родимок у Дніпрі

Що таке родимки та які причини їх появи?

Ро́димка або роди́ма пляма (темна родимка мед. — невус) – вроджені або набуті утворення на шкірі, що мають безліч кольорів від коричневого, чорного до червоного, фіолетового. Вони можуть бути як на рівні шкіри, так і виступати над нею. Родимки можуть з’являтися будь-де на тілі, а також на слизових оболонках, у порожнині рота.

Родимки утворюються на поверхні шкіри з пігментних клітин і розташовуються між дермою та епідермісом. Основні причини появи родимок: спадковість (поява родимки може бути закладена на рівні ДНК), надмірне опромінення ультрафіолетом, гормональні зміни в організмі людини, радіаційне, рентгенівське випромінювання, віруси, травми.

Які методи використовуються для видалення родимок на шкірі?

Протягом тривалого часу для видалення родимок використовували різні методики (класичне хірургічне висічення скальпелем, електрокоагуляція, хімічна деструкція за допомогою саліцилової кислоти в різних модифікаціях або препаратів рослинного походження (чистотіл), низькотемпературна (рідкий азот). Найбільшого поширення набув електроніж, проте всі ці методи не позбавлені низки недоліків, особливо це стосується термінів реабілітації та якості життя після проведених операцій.

Найбільш прогресивною технологією видалення родимок вважається радіохвильова хірургія. Застосування цієї методики забезпечує максимальну безпеку та ефективність при лікуванні родимок, а також забезпечує відмінний косметичний ефект – рівна, чиста шкіра або мінімально можливий рубець.

Яке обладнання використовується для видалення родимок?

У нашому Центрі пластичної хірургії використовується радіохірургічний прилад “Surgitron™” фірми “Ellman International, Inc.” (США). Його основна відмінність від електроножа, що «панує» в пластичній хірургії вже протягом не одного десятиліття, полягає у відсутності «гарячого» елемента, що викликає опік навколишніх тканин.

Принцип роботи даного приладу полягає не у «випалюванні» тканин, а у випаровуванні дуже тонкого шару клітин, що безпосередньо стикаються з електродом. Завдяки цьому вдається досягти очікуваних результатів, зменшити пошкодження шкіри, що виникають при електрохірургії, та уникнути утворення грубих рубців. При цьому, як правило, вдається зберегти матеріал, що видаляється, і відправити його на гістологічні дослідження.

Методика радіохвильового висічення та коагуляції, що застосовується в нашому Центрі пластичної хірургії, дозволяє досягти максимального естетичного результату. Тяжкі супутні захворювання, ранній та похилий вік пацієнтів зазвичай не є протипоказаннями для радіохвильового видалення. Процедура видалення родимок переноситься добре, а при правильному веденні рани (суворе дотримання рекомендацій лікаря) забезпечується швидке загоєння. Сургітрон дозволяє зручно та ефективно видалити родимки на таких ділянках тіла, як крила носа, внутрішня поверхня вушної раковини, область верхніх та нижніх повік.

Показання та протипоказання для видалення родимок

З чого розпочати операцію з хірургічного видалення родимки?

Запишіться на консультацію до фахівця.

На першій консультації ви познайомитеся з лікарем і розповісте про свою проблему.

Ви отримаєте максимально детальну інформацію про можливі варіанти її вирішення за допомогою сучасних методик пластичної хірургії, якими володіють наші хірурги.

Після цього ви з лікарем приймаєте рішення та складаєте докладний план дій.

Пластичний хірург Павло Бадюл.

Етапи операції з видалення родимок:

Підготовка

У процесі підготовки до операції (не більше ніж за 2 тижні) необхідно здати призначені лікарем аналізи та передопераційні дослідження:

 • Загальний аналіз крові з тромбоцитами та тривалістю кровотечі
 • Біохімічний аналіз крові (печінкові проби, сечовини, цукор крові)
 • Загальний аналіз сечі
 • Функціональні проби печінки
 • Протромбіновий індекс
 • Проба на ВІЛ та гепатити В,С
 • Реакція Вассермана
 • Група крові, резус фактор
 • Флюорографія
 • Електрокардіограма.

Ви приходите до клініки, підписуєте згоду на проведення процедури та сплачуєте операцію.

Лікар робить фото для порівняння результатів після операції.

Операція

 1. Проводиться під місцевим наркозом.
 2. Лікар видаляє родимки за допомогою радіохірургічного приладу «Surgitron™».
 3. Накладається асептична пов’язка.
 4. Видалене утворення вирушає на гістологічне дослідження.

Реабілітація

 1. За кілька годин після операції ви можете повертатися додому.
 2. Наступного дня лікар оглядає вас і робить перев’язку.
 3. За місяць після операції контрольний огляд.

Наші переваги при видаленні родимок:

кваліфікація та досвід

система 3D моделювання Crysalix

обстеження та операція в одній з клінік на вибір клієнта

комфортний стаціонар

лікар з Вами до та після операції

адекватні ціни

Ми приймаємо пацієнтів із різних регіонів України

До нашого Центру пластичної хірургії звертаються за допомогою люди з різних куточків України і для естетичної корекції зовнішності, і для відновлення здоров’я. Це пацієнти з великих міст — Київ, Харків, Львів, Одеса, Запоріжжя та невеликих міст, таких як Новомосковськ, Павлоград, Кременчук, Мелітополь та багато інших. Ми використовуємо новітні технології, такі як 3D моделювання результатів операції, та високоякісне обладнання. Пластичні операції в нашому центрі проводять хірурги, які мають величезний досвід і володіють найсучаснішими методиками пластичної та реконструктивної хірургії.

Всі послуги розділу видалення новоутворень:

Найпоширеніші питання при хірургічному видаленні родимок

При правильному видаленні новоутворення знову не з’явиться, однак це не означає, що воно не з’явиться на новому місці.

Ми намагаємось завжди відправляти видалені новоутворення на гістологічне дослідження.

Папіломи – це новоутворення шкіри, викликані, як вважають, вірусом папіломи людини. Вважають, що вірус проникає у шкіру через мікроушкодження, що передається контактним шляхом. Бородавки спостерігаються у будь-якому віці, але частіше – у дітей та підлітків. У чверті випадків захворювання проходить самостійно протягом півроку, у 70% випадків – протягом двох років. Розрізняють звичайні, плоскі, підошовні бородавки та гострі кондиломи. Виділяють також ниткоподібні (тонкі подовжені вирости переважно на обличчі та шиї) та пальцеподібні (товсті подовжені утворення переважно на волосистій частині голови) бородавки. Просте видалення бородавок не є лікуванням і часто вони можуть виникнути знову. Тому перед хірургічним видаленням бородавок потрібно провести противірусне лікування.

Видалення родимок на шкірі

Родимка – це вроджене або набуте новоутворення коричневого (темно-коричневого кольору), яке здебільшого не несе в собі ніякої небезпеки здоров’ю людини.

Причини видалення родимок на тілі

Видалення родимок рекомендується у таких випадках:

 • Поява у літньому віці.
 • Діаметр понад 1 см.
 • Родимка змінюється з часом (як мінімум слід пройти профілактичний огляд).

Наполегливо рекомендується не позбавлятися даних новоутворень у домашніх умовах, а для термінового звернення до фахівця є наступні зміни в родимках:

 • Зміна стану новоутворення (ущільнення чи пом’якшення).
 • Поява шорсткості.
 • Зростання новоутворення (вертикально чи горизонтально).
 • Поява бульбашок (мокнуття).
 • Наявність вузлів (поява).
 • Неприємні відчуття (свербіж, печіння).
 • Запальний процес навколо або кровотеча.

Та інші, не властиві зміни для новоутворення.

Існуючі способи позбавитися родимки в медичному центрі

Позбутися від новоутворень можна різними способами:

 • За допомогою радіохвиль – випарювання під апаратом Surgitron.
 • Хірургічним шляхом (скальпелем) – вирізають новоутворення.
 • За допомогою рідкого азоту заморожують родимки під температурою -400 градусів.
 • За допомогою електричних імпульсів – електрокоагуляція (пропускаючи імпульси крізь тонкі тканини новоутворення відбувається їхнє випалювання).

В Центрі пластичної хірургії надається два способи позбавлення від родимок:

 • хірургічне видалення родимок – класичний варіант;
 • радіохвильовий метод видалення родимок за допомогою сучасного апарату «Surgitron™» фірми «Ellman International, Inc.» (США).

Показання для видалення великих родимок (проблемних):

 • профілактичні запобіжні заходи від більш серйозних захворювань (у тому числі і онкологічних);
 • дискомфорт через неестетичний зовнішній вигляд шкіри;
 • болючі відчуття під час носіння одягу.

Протипоказання для видалення новоутворень:

 • певні генетичні захворювання;
 • наявність онкологічних захворювань;
 • наявність ушкодження на ділянках шкіри, у яких планувалася операція.

Лазерну хірургію слід застосовувати вагітним.

Переваги Центру пластичної хірургії

Центр пластичної хірургії розташований на базі Клініки Сімейної Медицини. Про нього знають як по всій Україні, так і за її межами. Які ж позитивні сторони очікують пацієнтів, які звернулися до медцентру:

 • висококваліфіковані лікарі-хірурги, які мають величезний досвід як у видаленні родимок на обличчі, так і в інших місцях (включаючи важкодоступні та інтимні);
 • система 3D моделювання Crysalix, завдяки якій точний діагноз положення новоутворення буде відомий під час консультації;
 • комфортний стаціонар (за потреби);
 • лікар спостерігає за своїм пацієнтом, починаючи з консультації, закінчуючи післяопераційним періодом;
 • допустима ціна на видалення родимки.

Як записатися на консультацію до Центру пластичної хірургії

Записатися на прийом усі мешканці м. Дніпра можуть за вказаним телефоном у розділі «Контакти». Мешканці інших міст України (Київ, Львів, Харків, Одеса та ін.), включаючи їхні обласні центри, можуть залишити заявку на сайті клініки. Якщо це буде пізній час, то пацієнтові дадуть відповідь вранці, як тільки почнеться робочий день.

Вартість процедури видалення родимок залежить від їх розмірів та методу, за допомогою якого вони будуть видалятися.

Scroll to Top