ЦЕНТР ПЛАСТИЧНОЇ ХІРУРГІЇ

ЦЕНТР ПЛАСТИЧЕСКОЙ
ХИРУРГИИ

Усунення контрактури Дюпюїтрена

Реконструктивна хірургія має на увазі естетичну чи функціональну корекцію дефектів і, зокрема, вона застосовується для усунення контрактури Дюпюїтрена (рубцевого переродження та укорочення долонних сухожиль). У Центрі пластичної хірургії лікуванням контрактури Дюпюїрена займаються мікрохірурги, застосовуючи найсучасніші методики.

Усунення контрактури Дюпюїтрена (долонний фіброматоз) у Дніпрі

Що таке контрактура Дюпюїтрена кисті рук?

Контрактура Дюпюїтрена долонь (долонний фіброматоз) – це безболісне рубцеве переродження та укорочення долонних сухожиль, що призводить до згинальної деформації та втрати функції кисті. Пальці поступово фіксуються у напівзігнутому положенні та втрачають здатність до розгинання.

Точні причини виникнення контрактури Дюпюїтрена досі невідомі. Вона може з’явитися через надмірне навантаження на кисть, так і через порушення обміну речовин або ревматичного захворювання. У більшості випадків контрактура Дюпюїтрена розвивається у чоловіків віком понад 45 років.

Як операція лікує контрактуру Дюпюїтрена?

Єдиний ефективний метод лікування цього захворювання – хірургічний. У Центрі пластичної хірургії лікування контрактури Дюпюїтрена проводить мікрохірург. Підхід до лікування залежить від стадії захворювання. На ранніх стадіях до того, як пальці зафіксуються в зігнутому положенні, можливе використання консервативних методів, що уповільнюють прогресування захворювання.

При 1 та 2 ступені захворювання, коли розвивається долонний фіброматоз і обмежується мобільність пальців у бік розгинання, виконується закрите розсічення зміненого долоневого апоневрозу у поєднанні з аутоліпографтингом.

Аутоліпографтинг (трансплантація клітин власної жирової тканини) – це найновіша методика малоінвазивної хірургії, яка застосовується у провідних хірургічних центрах Європи та США. Ця методика забезпечує об’ємне заповнення простору між шкірою та ковзними структурами кисті, відновлення втраченого підшкірно-жирового шару в області долоні та, відповідно, відновлення функції.

На перших стадіях захворювання метод аутоліпографтингу виключає необхідність застосування відкритих методик відновлення функцій кисті, забезпечуючи проведення хірургічного лікування протягом одного дня, скорочує період реабілітації та знижує ризик виникнення рецидивів більш ніж удесятеро порівняно з класичними методиками хірургічного лікування контрактур.

При 3 стадії контрактури Дюпюїтрена розвивається практично повна дегенерація долонного апоневрозу, відбувається скорочення сухожильного апарату згиначів пальців кисті. У подібних випадках виконується комбіноване хірургічне лікування, яке складається з двох етапів:

 • 1 етап: повне або часткове висічення долонної фасції та фіброзних тяжів. Пластичне ушивання країв ран із застосуванням відомих технік пластичної хірургії (Z – пластика, V–Y – пластика, пластика дефекту клаптями з віддалених ділянок та ін).
 • 2 етап: Авто Ліпографтинг – створення або відновлення жирового шару з метою запобігання рецидивам.

Показання та протипоказання для хірургічного усунення контрактури Дюпюїтрена

З чого розпочати лікування контрактури Дюпюїтрена?

Запишіться на консультацію до фахівця.

На першій консультації ви познайомитеся з лікарем і розповісте про свою проблему.

Ви отримаєте максимально детальну інформацію про можливі варіанти її вирішення за допомогою сучасних методик пластичної хірургії, якими володіють наші хірурги.

Після цього ви з лікарем приймаєте рішення та складаєте докладний план дій.

Пластичний хірург Павло Бадюл.

Етапи операції:

Підготовка

У процесі підготовки до операції (не більше ніж за 2 неділі) необхідно здати призначені лікарем аналізи та передопераційні дослідження:

 • Загальний аналіз крові з тромбоцитами і тривалістю кровотечі
 • Біохімічний аналіз крові (печенні проби, сечовини, сахар, загальний білок, креатинін)
 • Загальний аналіз сечі
 • Коагулограма (протромбіновий індекс, МНО, АЧТВ)
 • Проба на ВІЛ і гепатити В, С
 • Реакція Вассермана
 • Група крові, резус фактор
 • Флюорографія
 • Електрокардіограма
 • Рентгенографія кісток та суглобів кисті.

Перед операцією Ви обговорюєте з лікарем варіанти вирішення вашої проблеми, вибираєте метод хірургічної корекції.

Ваш хірург також:

 1. Оцінить ваш загальний стан здоров’я та фактори ризику.
 2. Зробить фото для порівняння та оцінки результату операції.
 3. Розкаже подальшу тактику.

Потім ви приходите до клініки, підписуєте інформаційну згоду на проведення операції та наркозу, оплачуєте операцію. Перед операцією лікар робить фото для порівняння результатів.

Перед операцією

 1. Повідомте лікаря, якщо напередодні операції відбулися будь-які зміни у стані здоров’я (нежить, гнійничкові висипання та ін.)
 2. Не їжте та не пийте протягом 8 годин до операції.

Операція

 1. Може проводитися під загальним наркозом чи місцевою анестезією.
 2. Проводиться забір жирового трансплантату у місцях жирових відкладень (на животі чи стегнах).
 3. За допомогою спеціальних голок виконується руйнування рубцевих зрощень зміненого долоневого апоневрозу, при цьому відбувається поступове розгинання пальця.
 4. Підготовлений жировий трансплантат за допомогою спеціальних канюль вводиться між шкірою та ковзними структурами кисті.
 5. В кінці операції на долоню накладається щільна пов’язка на 5 днів і функціональна шина для утримання пальця в нормальному положенні.

Реабілітація

 1. Після операції пацієнт носить пов’язку та функціональну шину, яка утримує пальці у правильному анатомічному положенні. Пов’язку можна зняти через 2-3 дні, а шину пацієнт носить протягом 7 днів постійно, а потім одягає на ніч протягом 10-14 днів.
 2. Після цього періоду до реабілітації може бути додано фізіотерапевтичне лікування (фонофорез, електрофорез із гідрокортизоном), масажі та лікувальна фізкультура.

Наші переваги в усуненні контрактури Дюпюїтрена:

кваліфікація та досвід

система 3D моделювання Crysalix

обстеження та операція в одній з клінік на вибір клієнта

комфортний стаціонар

лікар з Вами до та після операції

адекватні ціни

Що таке 3D моделювання результату операції

Ви хотіли б побачити нову себе до операції?

Це можливо. Ласкаво просимо до нової ери консультацій у пластичній хірургії!

У Центрі пластичної хірургії ви ще до операції зможете побачити, як виглядатиме ваше нове тіло. Ваш лікар зробить 3 фотографії (ліворуч, спереду та праворуч) та завантажить їх у сучасну спеціалізовану програму Crysalix для 3D-моделювання. За кілька хвилин на екрані з’явиться точна 3D модель вашого тіла до і після пластики.

Жодних незручних обстежень. Просто, швидко та інтуїтивно зрозуміло. Абсолютно нешкідливо.

Реалістичне моделювання, яке враховує особливості вашого тіла. Необмежені можливості моделювання у 3D. Можливість точного підбору імплантатів, які відповідають бажаним результатам.

Відгуки пацієнтів

Василь Якович, 1935 року народження

Пересадка кожи на рваную рану Новые технологи делают чудеса. Быстрое заживление раны после перенесенной операции, несмотря на то, что у меня сахарный діабет. Спасибо заведующему отделением Слесаренко Сергею Владимировичу за …

Читать далее

Шкут Раїса Леонідівна

Пластические операции по закрытию обширной раны спины Несмотря на объемную рану, 50% кожного покрова спины, операции по пересадке кожи прошли успешно. Доктора делают все возможное и невозможное для эффективного лечения …

Читать далее

Тригуб Наталія Володимирівна

Ожог 3 степени После оказанной мне медпомощи в ожоговом отделении г. Днепропетровска, я поняла что настоящие медики есть!!! После операции не осталось даже шрама. Доктор Слесаренко Сергей Владимирович, вы настоящий …

Читать далее

Старшинов Ігор Анатолійович

Пластика стоп обеих ног Было проведено пять операций различной степени тяжести. Благодаря медицинскому персоналу, их профессионализму и хорошему человеческому отношению, процесс заживления и адаптации прошел успешно, в чем я очень …

Читать далее

Котлярова Олена Євгенівна

Выражаю свою огромную благодарность всему медперсоналу ожогового отделения за ваше благородное отношение к страданиям больных. Хочу выразить огромную благодарность за спасение моего сына. Мой сын попал в отделение в 2000 …

Читать далее

Карпенко Оксана Анатоліївна

Наращивание кожи на трофические язвы Все прошло очень хорошо. Мы очень благодарны врачам, особенно заведующему Слесаренко Сергею Владимировичу и врачу Нор Надежде Николаевне. Они проделали большую работу, у них золотые …

Читать далее

Дольник Микола

Операція з ксенопластики Потрапив до лікарні після двотижневого лікування двома опіку ноги. Під час лікування вдома я майже нічого не їв, мав складності з пересуванням, не спав, при заміні пов’язок …

Читать далее

Гуришкін Денис Володимирович

Аутодермотрансплантация В ходе лечения в ожоговом отделении под руководством Слесаренко С.В. была проведена операция по пересадке кожи. Хочу отметить высокий профуровень хирурга Слесаренко С.В. и его ассистентов. Я считаю, что …

Читать далее

Бігма Світлана Володимирівна

Микрохирургическая пересадка передне-бокового лоскута бедра для заживления раны головы. Хочу выразить глубокую благодарность замечательным докторам с большой буквы, Днепропетровской клинической больницы №2 – Слесаренко Сергею Владимировичку, пластическому хирургу Бадюлу Павлу …

Читать далее

Струкова Віра Володимирівна 1957р. народження, м. Жовті Води

Поступила со сложнейшей травмой ноги Все было сделано на высочайшем уровне. Проведены сложные операции. В течение двух месяцев без внимания не остаешься. Коллектив замечательный, внимательный, отзывчивый. Особое внимание хочу обратить …

Читать далее

Бур’ян Анатолій Володимирович, 31 рік

Бурьян Анатолий Владимирович Закрытие пролежневых ран Мне 31 год, я инвалид 1 группы, житель г. Вышгорода Киевской области. О профессионале с большой буквы, Слесаренко Сергее Владимировиче я узнал от своего …

Читать далее

Черан М.І, 55 років

Находился на лечении в ожоговом отделении 2й днепропетровской горбольницы в течение более двух лет. Перенесенный мною целый ряд операций дает мне возможность сейчас двигаться, общаться с людьми, умеренно работать, да …

Читать далее

Содек Хішам, Любива Олена, Єгипет, Шарм ель Шейх

Хотим выразить свою искреннюю благодарность врачу-профессору, пластическому хирургу Слесаренко Сергею Владимировичу! За внимательность, высокий профессионализм и результативно назначенное лечение, благодаря которому я могу полноценно жить. Было проведено две пластические операции …

Читать далее

Содек Хішам, Любива Олена, Єгипет, Шарм ель Шейх

От всей души благодарим врача-пластического хирурга Бадюл Павла Алексеевича. Спасибо за Ваш высокий профессионализм и внимательное отношение, за отлично проведенную работу. Очень рады, что попали к такому специалисту, как Вы. …

Читать далее

Віолетта

Хочу выразить огромную благодарность Слесаренко С.В. и Бадюл П.А. за отличный результат и оправдание надежд. Они взяли на себя большую ответственность и уверенно предложили конкретные этапы лечения, в то время …

Читать далее

Ми приймаємо пацієнтів із різних регіонів України

До нашого Центру пластичної хірургії звертаються за допомогою люди з різних куточків України і для естетичної корекції зовнішності, і для відновлення здоров’я. Це пацієнти з великих міст — Київ, Харків, Львів, Одеса, Запоріжжя та невеликих міст, таких як Новомосковськ, Павлоград, Кременчук, Мелітополь та багато інших. Ми використовуємо новітні технології, такі як 3D моделювання результатів операції, та високоякісне обладнання. Пластичні операції в нашому центрі проводять хірурги, які мають величезний досвід і володіють найсучаснішими методиками пластичної та реконструктивної хірургії.

НАйпоширеніші питання з оперування контрактури Дюпюїтрена

Метод усунення контрактури Дюпюїтрена із застосуванням техніки ліпографінгу дозволяє не тільки розігнути пальці як при класичному відкритому методі, а й перервати патологічний процес, який спричиняє зміну долонного апоневрозу. Цей метод знижує ризик виникнення рецидивів більш ніж у десять разів порівняно з класичними методами хірургічного лікування контрактур.

На жаль, при запущеному процесі, коли патологічні зміни відбулися не лише з долонним апоневрозом сухожиллями та шкірою, а й із суглобами пальців повністю відновити функцію кисті дуже складно. Тому дуже важливо розпочати малоінвазивне лікування на стадії малих функціональних змін.

Scroll to Top